22.05.2017 09:31:52

Ünlü isimler fuarda buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı'nda, eski milli futbolcular 'Gençlik ve Spor Paneli'nde futbolseverlerle bir araya geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı'ndaki etkinlikte, eski milli futbolcular Oğuz Çetin, Oktay Derelioğlu, Evren Nuri Turhan ve Mehmet Yılmaz, katıldıkları panelde futbolseverlerle buluştu.

Anadolu Ajansının (AA) global iletişim ortağı olduğu Kocaeli Uluslararası Fuar Alanı'ndaki etkinlikte, spor spikeri Erdoğan Arıkan'ın moderatörlüğünü yaptığı "Gençlik ve Spor Paneli"ne katılan eski milli futbolcular, burada tecrübelerini ve anılarını futbolseverlerle paylaştı.

Fenerbahçe'nin eski milli futbolcusu ve teknik direktörü Oğuz Çetin yaptığı konuşmada, ilk defa 26 yaşında A Milli Takım formasını giydiğini ve bunun bir dünya rekoru olduğunu söyledi.

Oğuz Çetin: Federasyon başkanı olmak isterim

Futbol hayatının her zaman kolektif anlayışla geçtiğini anlatan Çetin, federasyon başkanlığı gibi önemli bir görev yapabileceğini ifade etti.

Oğuz Çetin, kulüpleri yönetenlerin ortak akıl ve kolektif anlayış içinde bir çalışma yapmaları gerektiğine değinerek, "Bu önemli görevin ve anlayışın içerisinde yer alırım. Başkanlıksa başkanlık, diğer görevlerde de olurum. Çok değerli gençlerimiz var. İnşallah bizler gençlere destek olarak bu organizasyonun yürümesini sağlayacak kişiler olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

 Oktay Derelioğlu: Ne kadar sabunluk yabancı varsa Türkiye'de

Milli futbolcu Oktay Derelioğlu ise yabancı futbolcu kontenjanının fazla olmasını eleştirdi.

Kulüplerde iyi yabancıların bulunmadığını işaret eden Derelioğlu, "Ne kadar sabunluk yabancı varsa Türkiye'de. Yabancı kotası koyacaksın. İngiltere ve İspanya'da kota var. Kulüplerimizdeki yabancıların çoğunun adını bilmiyorum." ifadelerini kullandı.