27.04.2017 10:59:38

Sağlıkçılar 5 yıla 1 yıpranma payı bekliyor

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 16 Nisan sonrası Türkiye'nin önünün açıldığını belirterek, toplumun bütün kesimlerini gerginlikten uzak, karşılıklı anlayış içerisinde olmaya davet etti. Geride kalan 16 Nisan referandumunda milletin net bir şekilde 'Evet' dediğini vurgulayarak bazı çevrelerin bu konudaki kutuplaştırıcı ve gerginlik üretici söylemi terk etmesinin önemine dikkat çekti. Memiş, önümüzdeki dönemde sağlık çalışanları ve diğer emekçilere verilen sözlerin de yerine getirilmesini talep etti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, gazetemiz Ankara Temsilciğini ziyaret etti. Ziyaretinde Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven ve Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ile sohbet eden Memiş'ten önemli mesajlar geldi. Referandumda tavırlarını net bir şekilde Evet'den yana koyduklarını ve Türkiye'nin önünü açacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin gelmesi için il il dolaştıklarını hem Evet diyen hem Hayır diyen hem de kararsız durumda olan vatandaş grupları ile biraraya geldiklerini hatırlatan Memiş, "Vatandaşımız referandumda net bir şekilde Evet demiştir. Bundan sonra yapılacak olan Türkiye'nin hedeflediği noktalara ulaşabilmesi için her birlikte gayret sarfetmektir. Referandum sonuçlarının tartışma konusu yapılmasına artık bir son verilmelidir. Her siyasi görüş milletimizin gönlünü kazanma çabası için olmalıdır. Gerginlikten, kamplaşmadan kimseye fayda gelmez" dedi.

"Kutuplaştırıcı söylemden uzak durulmalı"

16 Nisan sonrası Türkiye'nin önünün açıldığını belirten Başkan Memiş, toplumun bütün kesimlerini gerginlikten uzak,  karşılıklı anlayış içerisinde olmaya davet etti. Uzlaşma kültürünün önemine dikkat çeken Memiş,  "Evet" oylarının "Hayır" oylarından fazla çıkmasının ardından bazı çevrelerin YSK üzerinden ortaya koyduğu gerginleştirici ve kutuplaştırıcı tavra tepki gösterdi.

"5 yıla 1 Yıl yıpranma payı"

Sağlık çalışanlarının sorunlarınada dikkat çeken Memiş, 5 yıl erken emeklilik ve ilave haklar getiren yıpranma payı hakkının önemine dikkat çekerek, "Sağlık çalışanlarına erken emeklilik imkanı için çalışmalar hızlandırıldı. ağlık çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesinin hizmet kalitesinin artışında önemli rol oynuyor. Sağlık çalışanları şartlar ne olursa olsun görevlerini büyük bir fedekarlıkla yerine getiriyor. Sendika olarak konunun sonuna kadar takipçisiyiz" şeklinde konuştu.