17.06.2017 10:14:00

Manisa'da 69 asker zehirlendi

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda 69 er, akşam yemeğinin ardından hastaneye kaldırıldı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 69 er, akşam yemeğinder zehirlendi.

Yemeğin ardından mide bulantısı ve kusma şikayetiyle 85 asker revire başvurdu. Durumları iyi olan 26 askere burada müdahale edilirken, 69 asker ise ambulanslarla Manisa Merkezefendi ve Manisa Devlet Hastanelerine sevk edildi. Serum tedavisi uygulanan askerlerin, sağlık durumunun iyi olduğu, 24 saat müşahede altında tutulacağı belirtildi.

Olayın ardından Manisa Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'nün kışlaya gönderdiği bir ekip su numuneleri aldı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı Gıda Kontrol Müfreze Komutanlığı'ndan görevlendirilen bir başka ekip de askerlerin son 3 günde yediği yemeklerin numunelerini aldı.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç Manisa Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan askerleri ziyaret etti, sağlık durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Manisa'da son bir ayda üçüncü kez askerler besin zehirlenmesi şüphesi ile hastanelere kaldırıldı.

23 Mayıs'ta bin 46 asker yedikleri hindiden sonra besin zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılmış, 1 asker hayatını kaybetmişti. 27 Mayıs'ta da Kırkağaç jandarma komutanlığındaki askerler besin zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılmıştı.