16.06.2017 10:44:14

Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz'a yakalama kararı

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması  kapsamında gözaltına alınan 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz , emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye  getirildi. Ankara Adliyesinde soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade  veren Yılmaz, tutuklama talebiyle sevk edildiği sulh ceza hakimliğince adli  kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanan Yılmaz, üzerine atılı  suçlamaları kabul etmeyerek, Bank Asya'da hesabı bulunduğunu, bir kardeşinin FETÖ  soruşturması kapsamında tutuklandığını, bir kardeşinin de görevinden ihraç  edildiğini ifade etti. Eşinin, FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle OHAL kapsamında  çıkartılan KHK ile kapatılan bir vakfın yöneticisi olduğundan haberi olmadığını  savunan  Yılmaz, 1997'den beri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını  yaptığını ve halen bu görevine devam ettiğini kaydetti.Yılmaz, hakimlikteki ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest  bırakıldı.

Bunun üzerine soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, Yılmaz'ın  serbest bırakılmasına itiraz etti. İtirazı değerlendiren Ankara 4. Sulh Ceza  Hakimliği de itirazın yerinde olduğunu değerlendirerek, Yılmaz hakkında  tutuklamaya yönelik yakalama kararı verdi.